Friday, December 12, 2008
hello hello solve a simple maths question. I find it very very interesting haha.
Ah Lian spends $8 to buy a chicken, and sells to me for 9 dollars. Then she thinks that it is not worthwhile, and spends $10 to buy back from me. She sells it to another person for $11. I earned $1, but how much did Ah Lian earn?
More than 50% of people answered wrongly, you are not one?
It can be more than 1 answer
2:58 PM